Aktualności

Przywróćmy farmacji należne jej miejsce w systemie ochrony zdrowia
08 wrz 2015
Do rozpoczęcia Kongresu Polskiego Towarzystwa Farmaceutycznego FARMACJA 21. FARMACEUCI W OCHRONIE ZDROWIA we Wrocławiu pozostały już tylko trzy dni. Po raz pierwszy w jednym miejscu spotkają się reprezentanci niemal wszystkich środowisk i organizacji działających w polskiej farmacji. Swoją obecność potwierdzili przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia na czele z podsekretarzem stanu Igorem Radziewiczem-Winnickim, Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego, Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, dwóch największych hurtowni farmaceutycznych, Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Farmaceutów „PERSPEKTYWA 2030” oraz Młodej Farmacji. Nie zabraknie również samorządu aptekarskiego, który będą reprezentować prezes NRA dr Grzegorz Kucharewicz i jego zastępca dr Marek Jędrzejczak oraz prezes Śląskiej Izby Aptekarskiej dr Piotr Brukiewicz.
 
– Tytuł naszego spotkania nie jest przypadkowy. Chcemy w ten sposób rozpocząć publiczną dyskusję na temat roli zawodu farmaceuty w zmieniającym się systemie ochrony zdrowia w Polsce. Nie zgadzamy się na akceptację sytuacji, w której farmaceuta – osoba po specjalistycznych studiach medycznych – jest sprowadzany wyłącznie do roli sprzedawcy leków – podkreśla prof. Janusz Pluta, prezes Polskiego Towarzystwa Farmaceutycznego i przewodniczący Komitetu Naukowego Kongresu. – Główną ideą Kongresu jest przybliżenie polskim farmaceutom rozwiązań z innych krajów oraz próba odpowiedzi na wyzwania, które stoją przed nami w dobie starzejącego się społeczeństwa. Do udzielenia odpowiedzi na te wyzwania zaprosiliśmy wielu wykładowców z Polski i Europy. Podejmą oni tematy starannie wybrane przez Komitet Naukowy Kongresu, zgodnie z najnowszymi trendami i doniesieniami ze świata medycyny i farmacji.
 
Wśród tematów, które będą omawiane na Kongresie, trzy z pewnością będą dominujące. Są to: opieka farmaceutyczna, jakość leków i podyplomowe szkolenia farmaceutów, bez których – jak podkreśla prof. Pluta – trudno rozwijać pełną opiekę farmaceutyczną w aptekach ogólnodostępnych.
 
– Mamy nadzieję, że zaproszeni eksperci spróbują odpowiedzieć na pytanie, co czynić, by farmacja apteczna znalazła w polskim systemie ochrony zdrowia należne jej miejsce – dodaje prezes PTFarm.
 
Kongres FARMACJA 21. FARMACEUCI W OCHRONIE ZDROWIA odbędzie się w dniach 11-12 września br. na Wydziale Farmaceutycznym Uniwersytetu Medycznego przy ul. Borowskiej 211 we Wrocławiu. Organizatorzy zapraszają do udziału w tym wyjątkowym dla całego środowiska wydarzeniu nie tylko farmaceutów pracujących w aptekach ogólnodostępnych, ale również w hurtowniach, ośrodkach badawczych i przemyśle farmaceutycznym, a także młodych adeptów farmacji. 

BIURO ORGANIZACYJNE KONGRESU

OCI Sp. z o.o.

ul. Adama Mickiewicza 9 lok. 4U
01-517 Warszawa
www.ocinfo.pl

TELEFON:

22 279 49 02 

E-MAIL: